Concursos escolars - Curs 2020-21

El Parlament de les Illes Balears és la institució que representa tots els ciutadans i les ciutadanes de les nostres illes i té com a principal funció elaborar i aprovar lleis per a la nostra comunitat autònoma.

L’organització dels concursos de dibuix i expressió escrita té l’objectiu de donar a conèixer a tot l’alumnat de 6è de primària de les Balears el funcionament, l’organització i la composició de la cambra parlamentària. Així, mitjançant l’elaboració d’un dibuix i/o d’una redacció i amb el material didàctic que teniu a la vostra disposició, es cerca poder ensenyar i aprendre què es fa, per què serveix i quina importància té la primera de les institucions de les nostres illes.

En aquest espai trobareu les bases i els premis de la convocatòria actual i les notícies més importants.

CONCURSOS 2020-2021

BASES I PREMIS

En el següent enllaç Bases i premis - Curs 2020-21 podeu consultar les bases i els premis de la XVII edició del concurs de dibuix Un Parlament per a tots i totes i de la XIV edició del concurs de redacció Valors i Parlament.

L'acte d'entrega dels premis del concursos tingué lloc de manera telemàtica el dia 4 de juny de 2021 [NOTA INFORMATIVA]

PREMIS DEL XVII CONCURS DE DIBUIX UN PARLAMENT PER A TOTS I TOTES

Premis Illes Balears

1r premi categoria Illes Balears

Alumna

MARTINA JIMÉNEZ HEREU

Centre

CEIP SANT FERRAN DE SES ROQUES (FORMENTERA)

 

2n premi categoria Illes Balears

Alumna

NÚRIA RODRÍGUEZ RIERA

Centre

CEIP PUIG D’EN VALLS  (SANTA EULÀRIA DES RIU)

 

3r premi categoria Illes Balears

Alumne

JOHN LOUIS WAETZOLDT

Centre

CEIP JOAN MAS  (POLLENÇA)

Premis especials Illes Balears

Alumne del treball més original

TONI FONT CALDÉS

Centre

CC SANTO TOMÁS DE AQUINO  (INCA)

Alumna millor lema

BLANCA MARIE MORELL

Centre

CEIP PERE CERDÀ (PORT DE SÓLLER)

Al centre més implicar amb el concurs

CEIP JOAN VENY I CLAR (CAMPOS)

Premis Mallorca

1r premi categoria Mallorca

Alumna

NESRIN ES SALEHY

Centre

CEIP BLAI BONET (SANTANYÍ)

 

2n premi categoria Mallorca

Alumna

MARIA ANTONIA GARCÍA GALMÉS

Centre

CEIP MITJÀ DE MAR (PORTO CRISTO)

 

2n premi categoria Mallorca

Alumna

DUNYA DEMAS LÓPEZ

Centre

CEIP INSPECTOR JOAN CAPÓ (FELANITX)

 

3r premi categoria Mallorca

Alumna

LEIRE DELGADO ZAMORA

Centre

CEIP SON FERRER (CALVIÀ)

 

3n premi categoria Mallorca

Alumna

AMELIA VALÍN DÍAZ

Centre

CEIP SON PISÁ (PALMA)

 

3r premi categoria Mallorca

Alumna

 SHEYLA MARTÍNEZ GALLARDO

Centre

CC SANT VICENÇ DE PAÜL (CAS CAPISCOL - PALMA)

Premis Menorca

1r premi categoria Menorca

Alumna

EMILIA MAE SAWYER-NESS

Centre

CEIP SA GARRIGA (SANT LLUÍS)

 

2n premi categoria Menorca

Alumna

VIOLETA PONS COLL

Centre

CEIP MARE DE DÉU DEL TORO (ES MERCADAL)

 

3r premi categoria Menorca

Alumna

LAIA SALORD LLUFRIU

Centre

CEIP PINTOR TORRENT (CIUTADELLA)

 

3r premi categoria Menorca

Alumne

MARCEL RODRÍGUEZ LLABRÉS

Centre

CEIP ÀNGEL RUIZ I PABLO (ES CASTELL)

 

Premis Eivissa

1r premi categoria Eivissa

Alumne

TAO MOLINA ROMERO

Centre

CEIP S’OLIVERA (SANTA EULÀRIA DES RIU)

 

2n premi categoria Eivissa

Alumne

ANGAD SINGH SANDHU MISHRA

Centre

CC SANTÍSSIMA TRINITAT (SANT ANTONI DE PORTMANY )

 

3r premi Categoria Eivissa

Alumna

JIN NI LI

Centre

CC NTRA. SRA. DE LA CONSOLACIÓN (EIVISSA)

 

3r premi categoria Eivissa

Alumna

OLIVIA GONZÁLEZ COOPER

Centre

 CEIP L’URGELL (SANT JOSEP DE SA TALAIA)

 

Premis Formentera

 

1r premi categoria Formentera

Alumna

GIULIA MAYANS ABARQUERO

Centre

CEIP EL PILAR 

 

2n premi categoria Formentera

Alumna

LUNA MORELLI GONZÁLEZ

Centre

CEIP SANT FERRAN DE SES ROQUES

 

3r premi categoria Formentera

Alumna

DANIELA VILLAR GARCÍA

Centre

CEIP SANT FERRAN DE SES ROQUES

 

 

PREMIS DEL XIV CONCURS DE REDACCIÓ VALORS I PARLAMENT

Premis Illes Balears

1r premi categoria Illes Balears

Alumna

MIREIA BARCELÓ CÓRDOBA

Centre

CC VERGE DE MONTI-SION (PORRERES)

 

2n premi categoria Illes Balears

Alumne

ANDRÉS MOLL GARCÍA

Centre

CC SANT JOSEP (MAÓ)

 

3r premi categoria Illes Balears

Alumna

CELIA MARTÍNEZ GONZÁLEZ

Centre

CC SANT VICENÇ DE PAÜL (MANACOR)

 

Premis especials Illes Balears

 

Alumna del treball més original

NÚRIA CARDONA APARICIO

Centre

CEIP CAN MISSES (EIVISSA)

Al centre més implicar amb el concurs

CC SANT ANTONI ABAT (PALMA)

 

Premis Mallorca

 

1r premi categoria Mallorca

Alumne

CHRISTIAN SÁNCHEZ GUTIÉRREZ

Centre

CC BEATA FRANCINAINA CIRER (INCA)

 

2n premi categoria Mallorca

Alumna

M. ÀNGELS BALAGUER PUJOL

Centre

CC SANTA MÓNICA (PALMA)

 

2n premi categoria Mallorca

Alumna

PAULA GARCÍA BENÍTEZ

Centre

CC SAGRAT COR (PALMA)

 

3r premi categoria Mallorca

Alumna

MARIA MESTRE VENY

Centre

CEIP GUILLEM FRONTERA PASCUAL (ARIANY)

 

3n premi categoria Mallorca

Alumne

DIEGO SVIDRAN RODRÍGUEZ

Centre

CEIP JAUME I (CALVIÀ)

 

3r premi categoria Mallorca

Alumna

CLARA DELGADO CERDÀ

Centre

CC JESÚS MARÍA (PALMA)

Premis Menorca

 

1r premi categoria Menorca

Alumna

TERESA MERCADAL CARRERAS

Centre

CC SANT FRANCESC D’ASSÍS (FERRERIES)

 

2n premi categoria Menorca

Alumna

PAULA LLORENS RIHUETE

Centre

CEIP PINTOR TORRENT (CIUTADELLA)

 

3r premi categoria Menorca

Alumna

SARA COMELLAS CARRETERO

Centre

CC NTRA. SRA. DE LA CONSOLACIÓN (CIUTADELLA)

 

3r premi categoria Menorca

Alumne

LLUÍS HIGUERO LLAMBIAS

Centre

CC LA SALLE (ALAIOR)

 

Premis Eivissa

 

1r premi categoria Eivissa

Alumna

AITANA JEREZ MARTÍNEZ

Centre

CEIP SANT CIRIAC (SANTA EULÀRIA DES RIU)

 

2n premi categoria Eivissa

Alumna

NOA FRANCÉS VÁZQUEZ

Centre

CEIP SA JOVERIA (EIVISSA)

 

3r premi Categoria Eivissa

Alumna

SONIA BONED RIERA

Centre

CEIP BUSCATELL (SANT ANTONI DE PORTMANY)

 

3r premi categoria Eivissa

Alumna

CLARA PRIETO COSTA

Centre

CEIP SA BODEGA (EIVISSA)

 

Premis Formentera

 

1r premi categoria Formentera

Alumne

JAUME GIACOMO ESCANDELL FACCIOLI

Centre

CEIP EL PILAR

 

2n premi categoria Formentera

Alumna

ARIADNA DE LA DUEÑA MASSANET

Centre

CEIP SANT FERRAN DE SES ROQUES

 

3r premi categoria Formentera

Alumna

NAIARA JIMÉNEZ CASTELLÓ

Centre

CEIP SANT FERRAN DE SES ROQUES

Quadre resum de la particiació

ANY

2021

 

 

CONCURS DE DIBUIX

XVII

 

 

Alumnes Mallorca

1821

Alumnes Menorca

224

Alumnes Eivissa

374

Alumnes Fomentera

43

 

 

Total participants

2462

 

 

Centres Mallorca

67

Centres Menorca

8

Centres Eivissa

15

Centres Formentera

2

 

 

Total centres

92

 

 

CONCURS DE REDACCIÓ

XIV

 

 

Alumnes Mallorca

883

Alumnes Menorca

138

Alumnes Eivissa

179

Alumnes Fomentera

44

 

 

Total participants

1244

 

 

Centres Mallorca

46

Centres Menorca

5

Centres Eivissa

10

Centres Formentera

2

 

 

Total centres

63

 

 

ANTERIORS CONCURSOS

2019-2020

A causa de la pandèmia de la COVID-19, no hi hagué acte de lliurament de premis de l'edició del concurs de l'any 2019-2020. Tot i això, s'entregà un diploma de participació a tots els alumnes, i alguns dibuixos i redaccions foren inclosos, com cada any, al calendari que edita el Parlament. 

2020-2021

LLIURAMENTS DE PREMIS

Dia 18 de març de 2019:

     Categoria Illes Balears, categoria Especial i categoria Mallorca

     Conservatori Superior de Música de les Illes Balears - Palma - 11.15 h.

NOTA INFORMATIVA 

ÀLBUM FOTOGRÀFIC

VÍDEO DE L'ACTE

 

Dia 21 de març de 2019:

     Categoria Eivissa

     Centre cultural Can Ventosa - Eivissa - 11.30 h.

NOTA INFORMATIVA 

ÀLBUM FOTOGRÀFIC

VÍDEO DE L'ACTE

 

Dia 22 de març de 2019:

     Categoria Formentera

     Centre de cultura "Es Cine" -  Sant Francesc Xavier - 10.30 h

NOTA INFORMATIVA 

ÀLBUM FOTOGRÀFIC

VÍDEO DE L'ACTE

 

Dia 25 de març de 2019:

     Categoria Menorca

     Sala Multifuncional - Es Mercadal - 11.30 h.

NOTA INFORMATIVA 

ÀLBUM FOTOGRÀFIC

VÍDEO DE L'ACTE

 

 

PREMIS DEL XV CONCURS DE DIBUIX “UN PARLAMENT PER A TOTS I TOTES”

 

 Premis Illes Balears

1r premi categoria Illes Balears

Alumna

Maria Capellà Alcover

Centre

CEIP Joan Mas i Verd

 

2n premi categoria Illes Balears

Alumna

Carmen Agüera García

Centre

CC Lluís Vives

 

3r premi categoria Illes Balears

Alumna

Selena Ezara Tame Marí

Centre

CEIP l'Urgell

 

Premis especials Illes Balears

Al dibuix més original

Mar Abellán López - CEIP Marian Aguiló

Al millor lema

Enric González Obrador - CEIP Gabriel Janer Manila

 

Premis Mallorca

1r premi categoria Mallorca

Alumna

Laetitia Richelmann

Centre

Queen's College (Palma)

 

2n premi categoria Mallorca

Alumna

Maria Antònia de Vera Simó

Centre

Col·legi Àgora Portals

 

2n premi categoria Mallorca

Alumna

Marina de la Calle Carrasco

Centre

CC la Salle (Palma)

  

3r premi categoria Mallorca

Alumna

Sofia Kalinova Kostova

Centre

CC Manjón

 

3n premi categoria Mallorca

Alumna

Júlia Carballo Suñer

Centre

CC Arcàngel Sant Rafel

 

3r premi categoria Mallorca

Alumne

Sergio Cardona Villanueva

Centre

CC Santa Magdalena Sofia

  

Premis Menorca

1r premi categoria Menorca

Alumna

Ariel Grande Barber

Centre

CEIP Ángel Ruiz i Pablo

 

2n premi categoria Menorca

Alumna

Mariona Ramón Ferrer

Centre

CEIP Castell de Santa Àgueda

 

3r premi categoria Menorca

Alumne

Óscar Nieto Escamilla

Centre

CEIP Mare de Déu del Toro

3r premi categoria Menorca

Alumna

Yasmine Naghli

Centre

CEIP Mateu Fontirroig

 

Premis Eivissa

1r premi categoria Eivissa

Alumna

Fee Lize Storm Scharader

Centre

CEIP Nostra Senyora de Jesús

 

2n premi categoria Eivissa

Alumna

Liva Hänsch Lauersen

Centre

CEIP Balansat

 

3r premi Categoria Eivissa

Alumna

Manuela Bombín Martínez

Centre

CEIP s'Olivera

3r premi Categoria Eivissa

Alumna

Sofía Velasco de la Colina

Centre

CEIP Puig d'en Valls

 

Premis Formentera

1r premi categoria Formentera

Alumna

Suryan Serna Mauger

Centre

CEIP El Pilar

 

2n premi categoria Formentera

Alumna

Kiara Berazategui Hammer

Centre

CEIP Mestre Lluis Andreu

 

 

3r premi categoria Formentera

Alumna

Adora Tur Peirado

Centre

CEIP Sant Ferran de ses Roques

 

 

 

PREMIS DEL XII CONCURS D’EXPRESSIÓ ESCRITA “VALORS I PARLAMENT”

 

Premis Illes Balears EXPRESSIÓ ESCRITA

1r premi Illes Balears

Alumne

Javier Herrero Torelló

Centre

CEIP Port de Pollença

 

2n premi Illes Balears

Alumna

Sarita Stanimirova Mincheva

Centre

CC Sant Vicenç de Paül (Palma)

 

3r premi Illes Balears

Alumna

Sandra Vadell Farrús

Centre

CC Santa Mònica

 

Premis especials Illes Balears

A la redacció més original

Júlia Amengual Sansó - CEIP Es Cremat

 

Premis Mallorca

1r premi categoria Mallorca

Alumne

Marc Sánchez Alonso

Centre

CC Beata Francinaina Cirer

  

2n premi categoria Mallorca

Alumne

Javier Sánchez Escalas

Centre

CEIP Guillem Ballester i Cerdó

 

2n premi categoria Mallorca

Alumna

Helena Espinosa Torrens

Centre

CC Santa Mónica

 

3r premi categoria Mallorca

Alumna

Margalida Pons Riera

Centre

CC Pureza de María

 

3r premi categoria Mallorca

Alumna

Lena Wittmer Nieto

Centre

CC San Cayetano

 

3r premi categoria Mallorca

Alumna

Paula Trias Mulet

Centre

CEIP Costa i Llobera (Marratxí)

 

Premis Menorca

1r premi categoria Menorca

Alumna

Aixa Taltavull Salord

Centre

CC Nostra Senyora de la Consolació

 

2n premi categoria Menorca

Alumna

Elena Jaume Pozo

Centre

CEIP Pintor Torrent

 

3r premi categoria Menorca

Alumne

Pablo Romero García

Centre

CC Sant Josep

3r premi categoria Menorca

Alumna

Cayetana Casals Vázquez

Centre

Col·legi Sant Francesc d'Assís (Ferreries)

Premis Eivissa

1r premi categoria Eivissa

Alumna

Júlia Martí Roig

Centre

CEIP l'Urgell

  

2n premi categoria Eivissa

Alumne

Toni Tur Torres

Centre

CEIP sa Graduada

  

3r premi categoria Eivissa

Alumna

Paola Roig Molina

Centre

CEIP Portal Nou

3r premi categoria Eivissa

Alumna

Natalia Prieto Márquez

Centre

CEIP Sant Ciriac

Premis Formentera

1r premi categoria Formentera

Alumna

Denisa Maria Tur Ignatescu

Centre

CEIP Mestre Lluis Andreu

 

2n premi categoria Formentera

Alumna

Lola Tabini

Centre

CEIP Sant Ferran de Ses Roques

 

3r premi categoria Formentera

Alumne

Adam Aalouf Dahmane

Centre

CEIP Mestre Lluís Andreu

 

PARTICIPACIÓ D’ALUMNES I CENTRES EN ELS CONCURSOS

 

 

Mallorca

Menorca

Eivissa

Formentera

Total

Alumnes participants concurs de dibuix

1.620

261

320

76

2.277

Centres

57

10

11

3

81

 

 

 

 

 

 

Alumnes participants concurs de redacció

944

201

142

67

1.354

Centres

42

7

8

3

64

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Compartir FaceBookCompartir TwitterCompartir Google+

Correu del ciutadà

Contactau amb el Parlament, no oblideu que els camps assenyalats amb un signe (*) i en vermell són obligatoris.

Tipus de missatge

Per evitar el correu brossa generat per robots maliciosos, per favor, escriviu el resultat de la suma al camp de resultats abans de pitjar el botó d'enviar.

El resultat de

El termini de resposta serà de dos dies hàbils a partir de l'enviament.

Multimèdia

El ple en directe. La següent emissió serà: 28/de setembre/2021 - 09:00h

Canal YouTube del Parlament                                   

No hi ha emissió en directe

Enllaços d'interès

Enllaç Biblioteca

Biblioteca del Parlament de les Illes Balears

Des d’aquí podeu accedir a la cerca de llibres i altres publicacions en el catàleg de la biblioteca i a una sèrie de dossiers relacionats amb l’activitat parlamentària.

Enllaç Junta Electoral

Junta Electoral de les Illes Balears

La Junta Electoral de les Illes Balears posa a la vostra disposició informació corresponent a les eleccions al Parlament de les Illes Balears i als consells insulars.

Peu de pàgina

Parlament de les Illes Balears

Carrer Conqueridor, 11. 07001 Palma, Tel. 971 228 281 Fax 971 718 201

Idioma:

    Nre. de visites : 25922943

Mapa Web